Pages

8 Haziran 2010 Salı

İlk ısırık


Bu akşam çok hoş bir avukattan "yemek" teklifi aldım.. Bu ergen dilinde "benimle çıkarmısına" eş değer...
Liseye geçtiğimde herşey farklıydı sanki. Hayat boktanlığını biraz üzerinden atmıştı ve erkekler o kadar kötü gözükmüyordu artık gözüme.


Akranlarım arasında hep dikkat çekici olmuştum,ahım şahım bir güzelliğim yoktu ama dikkatleri çeken bir yapıya da sahiptim.F. ise liseye başlamanın heycanıyla çiftleşmeye yer arayan ergenler arasında herkesin dikkatini çeken bir tip olmuştu.


Dolayısıyla benimde. Kendimi nedense çok çabuk kaptırmıştım,bu kaptırmanın bir etkisi de F. nin güzel bakışlarıydı.Bakışmalarımızdı.Herkes bana benden hoşlandığını söyleyip duruyordu.Ben de kendimi ona şiirler yazarken bulduğum bir gün F. kendi sınıflarından bir kıza arkadaşlık teklif etmişti.Herkesin yaşadığı şok anlık olmuştu,bense yıkılmıştım.


Erkeklerden neden nefret ettiğimi tekrar hatırlayıp kendime sözler vererek sanki asla ondan hoşlanmamışım gibi davranarak bu süreci atlatmıştım.


Ertesi seneyse F. o kızdan ayrılıp bir başkasıyla beraber olmaya başlamıştı bile.
Yaz tatili olunca abim ben ve bir kaç arkadaşımız -abim üst dönemimdi ve ortak arkadaşlarımız vardı- ananeme izmire geçmiştik. Bir iki haftalığına ailelerden izin koparmıştık zarla zorla.Benim en yakın arkadaşım -ki hala öyledir- C. ve ben beraber abim arkadaslarıyla takılıyordu genelde.Havuz,deniz,güneşlenme üçgeninde günü geçirip,geceleri gezip tozup eğlenip eve giriyorduk.


Tatilin dördüncü günü,C. ile yine denize gitmiştik,kendimi halsiz ve yorgun hissetmeme rağmen yine de denize girmiştim, üstüne de dondurma yemiştim,kısa süreli bir kusma nöbetinden sonra her zaman ki gibi bayılmıştım-kustuktan sonra tek bayılan insan ben olmalıyım,her zaman bayılırım-.tabii ki sonunda da gözlerimi hastane odasında açmıştım.Fakat karşımda tanımadığım bir çocuk vardı.Herşey film gibi başlamıştı ve aslına bakarsanız o şekilde devam ediyor.


Ben önce birşey anlamamıştım,fakat sonra herşey netleşmeye başlamıştı. C. nin plajda bakıştığı çocuk ve arkadaşı bizi dondurma aldığımızda da takip etmişti,dondurmayı yedikten sonra ben, kusma nöbetine girip düşüp bayılınca çocuklar yardıma yanımıza koşmuşlar.Bizimkilere haber vermek için C. ve H. yanımızdan ayrılmışlar,başımda benim elmamı bırakmışlardı...


Elmayı görünce hayattaki en şansız kızın ben olduğumu düşünmüştüm.Gerçekten filmlerde yakışıklı çocuklar filan olurdu,böyle olaylarda..Bu çirkin kara çocuk başımdaydı ... Ama tuhaf olan,sevecen bakışlarıydı.İyi olup olmadığımı sorduktan sonra bir süre bana bakakaldı.Ben de ona.Anlayamıyordum çünkü. Sonra kendimi toparladım,kendimi iyi hissettiğimi söyledim.

Bir kaç salak saçma konuşmadan sonra bizimkiler geldi beni aldılar ve ordan ayrıldık.

C. bir dahaki hiç bir kusmamda beni hastaneye götürmedi.

Bir daha asla gözlerimi hastanede açtığımda karşımda elmayı görmedim.


Ertesi gün C. apar topar H. ile buluşmaya götürmüştü benide. Ve tabi ki ilk ısırığımı böylece almış bulundum.. Elma,hayatımın aşkı olucaktı.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder